vinná réva množení

Množení a péče o vinnou révu

Přidal uživatel @selena.pelikánová

Vinná réva je rostlina, která se množí různými způsoby. Někteří pestovatelé vína používají tyto metody množení pro šlechtění nových odrůd. Zde jsou některé z nejběžnějších způsobů, jak se množí vinná réva:

  • Štěpování: Toto je nejjednodušší způsob množení, kdy jsou zdravé a silné části révy štěpeny a pak zasazeny do země, aby vyrostly jako samostatné rostliny.
  • Kultivace kořenů: Kultivace kořenů je technika, při níž jsou kořeny révy vytaženy ze země a pak množeny. Kořeny jsou posléze vysazeny do země, kde vyrostou nové rostliny.
  • Kultivace pupenů: Kultivace pupenů je druh množení, při níž jsou pupeny révy vykopány a umístěny do sklenice s vodou, aby se otevřely. Jakmile otevřou, mohou být zasazeny do země, kde vyrostou nové rostliny.
  • Štěpení stonků: Tento způsob množení se provádí tak, že se silné a zdravé části stonků révy štěpí a pak se ponoří do hlíny. Tím se uvolní kořeny, které se mohou použít pro další množení.

Jak vybrat vhodné místo pro pěstování vinné révy

Aby byla vaše vinná réva úspěšná, je důležité vybrat si správné místo pro její pěstování. Existuje několik faktorů, na které je třeba myslet při výběru místa pro vinnou révu.

Prvním krokem je zjistit, jaké podnebí má oblast. Vinná réva potřebuje kolísající teploty a sluneční svit, aby se mohla úspěšně množit. Ideální teploty se pohybují mezi 15 a 30°C, přičemž je důležité, aby teplota neklesala pod 10°C. Také je důležité zjistit, zda oblast zažije dostatek deště nebo zda bude nutné zavlažování.

Dalším důležitým faktorem je typ půdy. Vinná réva potřebuje půdu s dobrým odtokovým systémem a kyselosti, která se pohybuje mezi pH 6,5 a 7,5.

Posledním faktorem je orientace slunce. Vinná réva potřebuje pravidelnou expozici slunce a nejlépe se jí daří na jihozápadních stranách. To znamená, že byste měli vybírat místa s náznaky nebo úplnou expozicí slunce.

Když uvážíte všechny tyto faktory, budete schopni vybrat vhodné místo pro pěstování vinné révy a zajistit tak úspěšnou úrodu.

Péče o sazenice

Péče o sazenice

Pokud se rozhodnete pro pěstování sazenic, je třeba zajistit, aby byly sazenice správně podporovány a pravidelně zalévány. Tato metoda vyžaduje také pečlivou péči o vinici, aby se zabránilo infekci patogeny a škůdců. Sazenice by měly být také pravidelně ošetřovány hnojivem, aby byly dostatečně výživné.

Jak množit vinnou révu: Zalévání a hnojení

Vinná réva je jeden z nejvíce oblíbených a obdivovaných druhů rostlin, které se pěstují po celém světě. Aby byla úspěšná, musí být řádně zalévána a hnojena.

Zalévání vinné révy je velmi důležité. Je důležité, aby byla vinná réva dostatečně hydratována, aby mohla růst. Nejlépe je zalévat vinnou révu ráno a večer, nebo alespoň dvakrát týdně. Vinná réva by měla být zalévána tak, aby sazenice byly dostatečně hydratovány, ale aby půda nebyla příliš mokrá.

Hnojení vinné révy je také velmi důležité. Vinná réva potřebuje živiny, aby mohla růst a produkovat dobré bobule. Je důležité používat správnou kombinaci hnojiv a udržet správnou úroveň pH půdy. Nejlépe je hnojit vinnou révu dvakrát ročně – na jaře a na podzim.

Pokud se správně postaráte o vinnou révu, můžete se těšit na úrodu dobrých bobulí. Jakmile vinná réva dosáhne určitého věku, můžete ji rozdělit, abyste mohli pěstovat více rostlin. Pokud se však rozhodnete pro tento způsob množení, je důležité zajistit, aby byly sazenice správně zalévány a hnojeny.


14-11-22

© velkopavlovickevinobrani.cz