odrůdy vinné révy

Jaké jsou druhy vinné révy?

Přidal uživatel @selena.pelikánová

Víno je jednou z nejstarších a nejpřednějších alkoholických nápojů. Je oblíbené po celém světě a byly zaznamenány pokusy o jeho výrobu již v antickém Řecku. Dnešní vinaři využívají různé druhy vinné révy k výrobě vín, které jsou velmi odlišné ve svých vlastnostech.

Na trhu existují čtyři hlavní druhy vinné révy: Vitis Vinifera, Vitis Labrusca, Vitis Rotundifolia a Vitis Riparia. Každý z nich má své vlastnosti a chuťové nuance.

Vitis Vinifera je nejběžnější druh vinné révy a jeho odrůdy se používají k produkci vín po celém světě. Tato odrůda se běžně používá při výrobě červených, bílých a růžových vín. Některé z nejznámějších odrůd jsou Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay a Pinot Noir.

Vitis Labrusca je druh vinné révy používaný k produkci vín s nižší kyselostí. Tato odrůda se často používá pro produkci sladkých vín, jako je například Concord nebo Catawba.

Vitis Rotundifolia je druh vinné révy, který se používá k produkci sladkých, červených a bílých vín. Některé z nejznámějších odrůd jsou Muscadine, Scuppernong a Norton.

Vitis Riparia je druh vinné révy, který se používá k produkci sladkých bílých vín. Tato odrůda má obecně nižší kyselost, takže se často používá při výrobě sladkých vín. Některé z nejznámějších odrůd jsou Niagara a Catawba.

Všechny tyto druhy vinné révy mají své vlastnosti a chuťové nuance, které jsou důležité pro produkci kvalitního vína. Proto je důležité porozumět každému druhu a jak mohou ovlivnit chuť a aroma finálního produktu.

Jaký je rozdíl mezi bílou a červenou révou?

Bílá réva a červená réva jsou dva odlišné druhy vinné révy. Obě jsou využívány k pěstování vína, ale mají odlišné chutě, vůně a aromata. Jedním z nejvýraznějších rozdílů mezi oběma je to, že bílá réva produkuje bílé víno, zatímco červená réva produkuje červené víno.

Bílá réva je ve srovnání s červenou méně odolná vůči chladu a je citlivější na nedostatek světla. Bílá réva produkuje víno s méně tříslovinami a více kyselinami než červené révy. Bílá réva je také obecně méně šťavnatá a méně sladká než červená réva.

Naopak červená réva je obecně odolnější vůči chladu a může se pěstovat i v oblastech se slabším osvětlením. Červená réva produkuje víno s vyšší koncentrací tříslovin a méně kyselinami než bílá réva. Červená réva je také obecně šťavnatější a sladší než bílá réva.

Jak se liší odrůdy vinné révy mezi sebou?

Vinná réva je jednou z nejstarších kulturních plodin na světě a její odrůdy se liší podle toho, kde a jak jsou pěstovány. Odlišit mezi odrůdami vinné révy může být složité, ale je to důležité pro správné výsledky při výrobě vína. Každá odrůda má své vlastnosti, které ovlivňují chuť, aroma a barvu vína.

Jak vybrat správnou odrůdu vinné révy

Vinná réva je rostlina, která je zodpovědná za výrobu vína. Protože existuje tolik různých druhů vinné révy, může být obtížné vybrat správnou odrůdu pro vaše vinařské potřeby. Zde jsou některé tipy, jak vybrat odrůdu vinné révy, která je pro vás nejlepší:

  • Zjistěte, jaký druh vína chcete vyrábět. Existuje mnoho druhů vína, které můžete vyrobit, a každý druh vinné révy bude potřebovat odlišné podmínky pro růst. Například, některé druhy vinné révy jsou lepší pro výrobu bílého vína než červeného.
  • Zvažte klimatické podmínky pro růst. Některé odrůdy vinné révy potřebují chladnější podnebí a jiné potřebují teplejší. Ujistěte se, že si vyberete odrůdu, která je pro vaše podnebí nejvhodnější.
  • Zjistěte, jak dlouho trvá, než bude sklizeň. Některé druhy vinné révy trvají déle než jiné, takže si budete muset udělat časový plán pro sklizeň.
  • Pokud jste nový ve vinařství, zvažte začátečnický druh vinné révy. Existuje několik druhů, které jsou pro začátečníky dobrou volbou, protože jsou snadno pěstovatelné a snadno se sklízejí.
  • Ujistěte se, že máte správný typ půdy a živin. Některé druhy vinné révy preferují hlinité půdy s dostatečným množstvím živin pro růst.

12-01-22

© velkopavlovickevinobrani.cz